KPSS Lisans
Pandemi özel gruplar
2023 Lisans GY-GK
kurslarımızda Ankara'nın
EN İYİ hocaları yine bizde.
Eğitim Bilimleri
2023 öğretmenlik
Türkiye'nin isim yapmış eğitim bilimleri öğretmenlerinden en kapsamlı kurslar.
KPSS Önlisans-Lise
Son gruplar
2022 KPSS memurluk sınavı için
Matematik ağırlıklı kurslarımıza
kayıtlar devam ediyor.
DGS

2023 DGS için uzun dönem matematik ağırlıklı kurs kayıtlarımız başladı.
Uzaktan Eğitim

infografikli 750 video ders.
Türkiye'nin en kapsamlı dersleri
KPSS, DGS, ALES, EKPSS
Diğer Kurslar
Açıköğretim yayınları
Bilgisayar Kursları
Muhasebe Kursları

KPSS PUAN HESAPLAMA
D Y
GY 
GK 

KPSS TERCİH ROBOTU
Türkiye'nin en çok tercih edilen robotu Tıkla devam et

AÖF DERS ÖZETLERİ
AkademiAÖF'e 2 dakikada üye olun, PDF olarak indirin Tıkla devam et

  KURUMSAL
  İLETİŞİM
  Ziyaretçi defteri
  Mesaj gönder

Online kurs kaydı
AkademiAlfa

Online kurs kaydı
AlfaAkademi

KPSS broşür
AlfaAkademi

Online kurs kaydı
online kurs kaydı

Ziyaretçi Defteri
1 Mehmet ali görüm
11.6.2022
Sinan hocamın rehberliğinden almak istiyorum arayıp yardımcı olursa çok mutlu olurum gelecek kaygısı çekiyorum ve bölümü değiştircem bana yardımcı olup arayabilir misiniz Özel eğitim öğretmenliği okuyorum

Rehberlik servisinin cevabı:

Mehmet Ali instagram ve facebookta tüm sorularını cevapladırdım.

2 Hüseyin TOSUN
13.3.2022
İyi günler 21.12.2021 tarihinde yapılan merkezi atama sonuçlarının bazı kadroların atama yapılan KPSS puanları görünmemekte; teknik bir arıza sonucu mu görünmüyor yada ÖSYMM yayınlamadı mi ?

Rehberlik servisinin cevabı:

ÖSYM 15 gün içinde sonuçları yayınlıyor. Hangi bölüm okuduğunuzu yazsaydınız daha net cevap verirdim.

3 Musab karataş
13.3.2022
Merhaba psikoloji 3. Sınıf öğrencisiyim 2022 yılındaki kpss den 90 puan almak istiyorum hem okula gidiyorum hem kpss çalışıyorum zaman yetistiremiyorum hafta sonu dersaneye gidiyorum sizin bu setinizi alsam bana yardımcı olur mu ortalama 15 net civarı matematik yapıyorum ve kpss den geçen sene girdiğim sınavda p3 puan türünden 71 puan aldım

Rehberlik servisinin cevabı:

Önceki KPSS'de 71 puanı yaklaşık 53 netle aldın. 2022 KPSS sonrasındaki Saülık Bakanlığı merkezi atamalarda Psikolog kadrolarına atanman için 87 üstünde puan alman yani 85 NET üstüne çıkman lazım. 53 netten 83 nete çıkmak kolay değil. Bizim online eğitim paketindeki 765 adet videonun yarısı özel ders formatında konu anlatım videolarını içermekte ama diğer yarısı D-Y ve boşluk doldurma etkinliğiyle ünite tekrarları ve soru çözüm videoları kapsıyor. Toplam 4.000 adet soru çözüldü bu videolarda yani 5'li bir soru bankasını hocalar genel tekrar yaparak çözdü. Ankara'da bize yüz yüze eğitme gelen öğrencilerin tamamı bu videolardan 2. tekrar yaparak iyi bir puan alıyor. Hangi kursa giderseniz gidin bu videolar sizin netinizi arttırır. instagram sayfamızdaki indirim koduyla (a22tr) 200 TL daha düşük fiyata alabilirsiniz.

4 FURKAN ÖZCAN
13.3.2022
Merhabalar kpss lisans tercihi ücreti mukabilinde yapıyormusunuz? YAPIYORSANIZ BEDELİ NE KADARDIR? Teşekkür ederim.

Rehberlik servisinin cevabı:

Kendi öğrencilerimize KPSS tercih dönemlerinde ücretsiz tercih rehberliği veriyoruz yıllardır. Diğer öğrenciler için de Youtube hesabımızda KPSS uzmanı Sinan Güzel hoca CANLI yayınlar yapıyor. Youtube kanalımızı takip edebilirsiniz.

5 Cansu Ateş
13.3.2022
Merhaba iyi günler hocam. Kpss önlisans paketini satın almak istiyorum. Önümüzdeki günlerde alacağım. Ders çalışma programı veriyor musunuz. Çalışıyorum. Akşam işten geldiğimde Günde 2 3 saat ders çalışsam başarılı olur muyum?

Rehberlik servisinin cevabı:

KPSS önlisans hazırlık için bizim KAYITLI veya CANLI ders paketlerine günde 2-3 saatlik çalışma yeterli olur. Sınava 6-7 aylık zaman var. Önlisans'tan 85 puan almak için ortalama 75 net çıkartmanız lazım. Paketi satın aldıktan sonra bizi ararsanız sizin boş gün-saatlerinizi, bölümünüzü, daha önceki KPSS puanınızı ve matematik seviyenizi öğrenerek 6 aylık süreye dağılan SİZE ÖZEL ders çalışma programı da hazırlarız. Online eğitimlerimiz için alfa.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

6 Nazlı Yıldız
11.6.2022
Kpss önlisans kursu fiyatı nedir?

Rehberlik servisinin cevabı:

Ankara'daki KPSS kurslarının fiyatları sınıf mevcutlarına göre değişiyor. Genel olarak kurslarda ücretler 3200-4500 TL arasında değişiyor. Biz ayrıca yüz yüze eğitime kayıt yaptıranlara 5 kitap + 5 soru bankası + 765 adet online video dersi de da hediye ediyoruz. 2 Ekimdeki KPSS Önlisans için zaman daralıyor. SINAVA 110 GÜN KALDI. Bizi ararsanız bölümünüzün atamaları hakkında da KPSS rehberlikçisi Sinan GÜZEL hocayla da görüşebilirsiniz.

7 Kemal tuncer
8.9.2021
Merhaba, tarih türkçe ve anayasa videolarını alabilir miyim?

Rehberlik servisinin cevabı:

İmkanınız varsa, Ankara'daysanız yüz yüze eğitim tavsiye ederiz. Eğer online eğitime katılacaksanız CANLI ders ve KAYITLI ders paketlerimizi alfa.com.tr internet adresimizden inceleyebilir veya kurs merkezimizi arayabilirsiniz.

8 İjlal cansu kuru
4.10.2021
Merhaba , ben tıbbi sekreterlik kursu için bilgi almak istiyordum

Rehberlik servisinin cevabı:

Bizim Tıbbi sekreterlik kursumuz yok, 25 yıldır da hiç böyle bir kursumuz olmadı. Bizim adımızı kullanarak internetten online eğitim verenlere de itibar etmeyiniz.

9 Ayşe Nur TEMİZ
8.9.2021
Merhaba, 2022 KPSS B grubu Lisans kursu için fiyat bilgisi alabilir miyim? Kursun sadece bir dönemi mi var? Mesela ekimde ya da kasımda başlayabilir miyim? Erken kayıtta indirim fırsatınız var mı?

Rehberlik servisinin cevabı:

Her ay yeni grubumuz başlar. İlk gruplar 13-20 Eylülde başlıyor. İlk gruplarda konular sınava 2-3 ay kala bittiği için tekrara ve bol deneme olmaya zamanınız kalır. Tavsiyemiz ilk gruplara kayıt olup hazırlık sürecini zaman yaymanız. 2022 KPSS Lisans için 10 aylık süre kaldı, yani 300 günlük sürede konular ancak biter ve pekişir. Son 40 gün 40 deneme olmanız çok önemli.

10 Büşra Karahüseyin
8.9.2021
Merhaha; Ben sosyal hizmet bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. 2022 Lisans Kpss sınavına gireceğim. 2020 Lisans Kpss den 71 aldım. Hedefim 2022 için en az 85 puan. Bunun için suan kendim evde çalışmalarımı sürdürüyorum. Haziran temmuz gibi yaz tatilinde genel tekrar gibi bir kampa katılmak istiyorum ama bu nasıl olur bilmiyorum. Herhangi bir B grubu genel tekrar kampınız var mı? Katılmak istiyorum. Teşekkür ederim. İyi günler

Rehberlik servisinin cevabı:

Çift yıllarda sınav öncesi 5 günlük kamplarımız var. instagramda akademialfa sayfamızdan kamp duyurularını takip edebilirsiniz.

11 Selmankayar
8.9.2021
Hocam iyi gunler. Kpss onlisanstan 83 puan aldim. Tibbi dokumantasyon ve sekreterlik okuyorum bransta 2017. Siradayim. Haziran ayinda mezun oluyorum. Sizce umut varmi atama olurmu yoksa 2022 kpss ye simdiden sizin kaynaklarinizi alip baslayayim mi?

Rehberlik servisinin cevabı:

Sizin bölümün atamalarıyla ilgili youtube'da AlfaAkademi kanalında Sinan hoca video çekti; izlemenizi tavsiye ederiz. Sizin bölümden 2. üniversite kapsamında mezun olan çok Paramedikçi var. Paramedikçilerin ataması fazlalaşmazsa sizin bölümden tercihe yönelirse puanlar 80'e düşmez. Paramedikçi alım sayısı artarsa 83 puanla rahat atanırsın. Sağlık Bakanlığı'nın atamaları açıklandığı zaman tekrar youtube'da video çekecek Sinan Hoca.

12 Merve Öz
29.11.2019
Hocam bilgilendirmeleriniz ve yol gösterici tavsiyeleriniz için çok teşekkürler, en çok ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda sizlerden gelecek en ufak bir yardım bizler için çok önemli ve değerli. Allah razı olsun.

13 Merve Can
26.11.2019
Sinan Hocam öncelikle göstermiş oldugunuz ilgi alaka için size çok teşekkür ediyorum. Doğru tercih yapıp yerlesebilmek için sizin desteginiz çok önemli zaman ayırıp sorduğum sorulara cevap verdiğiniz için size minnettarım Allah sizden razı olsun.

14 Evin Balkaya
26.11.2019
Çağrı merkezi hizmetleri mezunuyum. Kaç net çıkarmalıyım, ne kadar puan almalıyım? Yardımcı olur musunuz? Video paketinizden almayı düşünüyorum.

Rehberlik servisinin cevabı:

86 puan alman lazım ve 80 civarı net çıkartmalısın.

15 aylin kucurgan
26.11.2019
mrba lisans gkgy canlı paketinizi inceledim .yanlız bizim derse katılımımız ne şekil oluo sınıf yazışma olmadığı yazıo anlamadığımız noktaları nasıl belirticez bilgilendirirmisiniz birde dersler ne zaman başlio sayısal grup.

Rehberlik servisinin cevabı:

Kayıtlı video paketini de öneririm. Arayıp bilgi alabilir veya youtube Alfa Akademi kanalından örnek videoları izleyebilirsin.

16 Semih Ölke
30.9.2019
Sitemiz çok güzel ve çok iyi bir ders anlatım biçimleri herkese tavsiye ederim. 😊 👍

17 Tuğba
30.9.2019
Eğitim bilimleri kadronuz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Rehberlik servisinin cevabı:

Kızılay'da diğer kurumlarda da derse giren, alanında en iyi Eğitim Bilimleri öğretmenlerinden ders alacaksınız.

18 burak gürel
30.9.2019
2019/4 ataması hakkında genel bilgi, inceleme ve rehberlik tarzında bir içeriği gerek sosyal medya gerek youtube' da 2019/1 için yaptığınız video gibi bir içerik yaparsanız çok seviniriz şu an gerçekten size ihtiyacı olanlar var ve herkesin kafası çok karışık, sizden destek bekliyorum. Cevabınızı mail olarak almayı istiyorum, iyi günler.

Rehberlik servisinin cevabı:

youtube da Alfa Akademi kanalında 2019/1 atamaları hakkında videomuz var. KPSS Uzmanı Sinan GÜZEL 1 saatlik bir rehberlik videosu ile hem 2020 Temmuz atamaları hem de 2020 Aralık olası atamalar konusunda çok detaylı açıklamalar yaptı inceleyebilirsiniz.

19 Dilek Arslan
30.9.2019
Sinan Hocam, KPSS Tercih kılavuzunu hazırlarken göstermiş olduğunuz ilgi ve yardımlarınızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum. Bu konudaki bilginiz ve tecrübeniz KPSS adayları için çok önemli. Sayenizde bir çok insan tercihlerini doğru yaparak istedikleri yerlere atanabilecekler. Sabrınız ve değerli zamanınız için tekrar teşekkür ederim.

Rehberlik servisinin cevabı:

Biz teşekkür ederiz.

20 Erdem İz
26.11.2019
Sinan Güzel tercihlerde çok yardimci oluyor o kadar iyi cok ilgilendi Alfa akademi ve Sinan Güzel e teşekkürler

21 saliha
11.10.2018
hocam bu hesaplama sitesiyle ösym nin yapacağı puan hesaplaması ortlama aynı mı gelir

Rehberlik servisinin cevabı:

Standart sapmalara göre her yıl hesaplama formülünü etkileyen değerler değişir. Sınavın zorluk düzeyine göre puanlar değişir. Eğer zor bir sınav olursa az net yüksek puan getirir. Liselerde 60 civarı net 2012, 2014 ve 2016 yıllarında ortalama 80 puan getirdi.

22 Emirhan Baş
11.10.2018
Merhaba hocam 12.sınıf elektrik elektronik okuyorum atanmam için kaç net kaç ğuan gerekli

Rehberlik servisinin cevabı:

Açıktan yani mülakatlı alımlarda atanman için 77, kurum içi alımlarda torpilsiz atanman için 84 puan alman gerekir.

23 songül demir
11.10.2018
2017 paramedik mezunuyum. tahmini kaç net yapmam gerek atanmam için ?

Rehberlik servisinin cevabı:

60 net üstü seni atar ama son 2 KPSS'de olduğu gibi zor bir sınav olmazsa 70 net de çıkartman gerekebilir.

24 zehra dogan
11.10.2018
hoocam ben zabıt katipliği istiyorum 75/76 aralıgı bır puan almam lazım sızce kac nete ıhtıyacım var

Rehberlik servisinin cevabı:

60 net çıkart bu iş huzur içinde çözülsün Zehra.

25 Batuhan çiçek
24.9.2018
Selamün aleyküm hocam kpss ortaöğretimden infaz koruma ve itfayecilikte atanmam için kaç puan almam gerekiyor öncekiler kaç puanla gitti mesela

Rehberlik servisinin cevabı:

80 puan = 60 NET yeterli olur Batuhan

26 Hüseyin aydogan
24.9.2018
Hocam ben itfaye atanmak istiyorum 80 puanı kac netle alırım ortaögretim icim

Rehberlik servisinin cevabı:

60-65 NET.

27 FATİH BAL
24.9.2018
Merhaba, eşim adına aöf ingilizce 1 dersini satın almak istiyoruz, nasıl ödeme yapabilirim, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, iyi çalışmalar..

Rehberlik servisinin cevabı:

Bizim AÖF uzaktan eğitim sistemimizden kredi kartıyla satın alabilirsiniz. Online uzaktan eğitim satış sitemiz www.akademiaof.com

28 mustafa yüceel
17.7.2018
Sayin yoneticler ben sizlerin yapmis oldugunuz youtube video yayinlariniz sayesinde ANADOLU UNIVERSITESINI Bitirdim.Allah sizlerden razi olsun Hakkinizi helal edin.INGILIZCE 2 Dersinden ATIF HOCA Sayesinde mezun oldum.Özellikle Atif hocama tesekkur ederim. bana ingilizceyi öğretti.Basarilarinizin devamini dilerim.Hayirli çalismalar.

Rehberlik servisinin cevabı:

Sizlere faydalı olabildiysek ne mutlu...Gelecek hayatınızda başarılar dileriz...

29 bülent
5.6.2018
youtube kanalında akademi aöf İngilizce ders vidoları izledim ve İngilizce ders vidoları almak istiyorum nasıl alabilirmiyim yardımcı alursanız sevinirim

Rehberlik servisinin cevabı:

www.akademiaof.com sitemizden üyelik oluşturarak oradan dersleri satın alabilirsiniz

30 Enver Burak TAVŞANOĞLU
30.4.2018
Merhaba AÖF İngilizce 2 finali çin videlarınız nerede YouTube'de daha yok nasıl ulaşabilirim.

Rehberlik servisinin cevabı:

www.akademiaof.com sitemizden üyelik oluşturarak oradan dersleri satın alabilirsiniz

31 Tolga K.
13.12.2017
Sinan Hocam öncelikle çok teşekkür ediyorum iyi çalışmalar. Verdiğiniz rehberlik hizmeti ve destekle sizin önerdiğiniz bölümü Büro Yön. ve Yönetici Asistanlığını okuyarak kpss girip atandım memur oldum destekleriniz için çok teşekkür ediyorum..

Rehberlik servisinin cevabı:

Hayırlı olsun Tolga...

32 Muamer Yıldız
25.11.2017
Hocam oö hemşirelik 82.354 hangi kodlara tercih verebilirim atanma ihtimalim ne

Rehberlik servisinin cevabı:

Lise Hemşireler KPSS tercihlerinde 2125 nitelik koduyla tercih yapmaktadır.

33 damla arslan
25.11.2017
Deneme sinavi hakkinda bilgi almak istiyorum

Rehberlik servisinin cevabı:

Deneme sınavlarımızın tamamı Türkiye genelidir. Pegem yayınlarının tüm şubelerinde uygulanan Lisans, Lise-Önlisans deneme sınavları kursumuz öğrencilerine yapılmaktadır. Dışarıdan katılmak isteyen öğrenciler kursumuza gelerek denemelere kayıt yaptırabilirler.

34 ipek çokdoğan
21.10.2017
hocam lise hemşirelik mezunuyum puanım 87.24 atanma ihtimalim nedir 2018 kpss sine kalmadan atanır mıyım?

Rehberlik servisinin cevabı:

İpek puanın çok iyi ama lise hemşire kadrolarının son 1 yılda azalmasından dolayı ancak sözleşmeli atama olursa şansın olabilir. Kadrolu atamalarda memur olabilmen için il ayrımı yapmaman lazım. 14 Kasım 2017'de kadrolar açıklandığı zaman tekrar buradan sorarsan veya kursumuza uğrarsan yardımcı oluruz. Tahsin ACAR / KPSS Uzmanı

35 Kübra Gönen
25.11.2017
Merhaba onlisans ücretiniz nedir?

Rehberlik servisinin cevabı:

Önlisans KPSS kurslarımız Eylül-Ekim döneminde başladı ve doldu. Aralık-Ocak uzun dönem gruplarımıza kayıtlarımız başladı. Kurs ücretimiz Peşin: 1.400 TL. Taksitli 150 TL. x 10 taksittir. Öğretmenlerimizin ders anlatımlarını görmek isterseniz KPSS linkimizden ulaşabilirsiniz. İsterseniz kursumuza uğrayıp videoda izlediğiniz öğretmenlerin performansını sınıfta da görebilirsiniz.

36 Selin tekin
21.10.2017
Merhabalar. Ben açıköğretim lisans işletme mezunuyum. Şu an sınavsız geçiş hakkımı kullanarak ikinci üniversiteyi okumak istiyorum önlisans bölümlerinden okuyabilir miyim? Bir de hangi bölümü okumam konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Matematik hocası Demet Karabulut hanımın önerisiyle yazıyorum. Teşekkür ederim

Rehberlik servisinin cevabı:

Selin Lisans İşletme mezunusun, AÖF'ten tekrar 2 yıllık bölüm okuyabilirsin ama sana hiç bir faydası olmayacaktır. Hem özel sektörde hem de KPSS memur atamalarında en üst düzey mezuniyetinize bakarlar. Önceden alt öğrenim Teknisyen-Tekniker kadrolarına tercih hakkı vardı ama 2016 yılında bunu Danıştay iptal etti. Artık Lİsans İşletme olarak 84,5 ve üzerind epuan almak üzere KPSS'ye hazrılık yapmanda fayda var.

37 şerife çamlı
21.10.2017
iyi günler. ben genel ingilizceye kayıt olmak istiyorum. kursların belli bir kayıt dönemi var mı her an kayıt olabiliyor muyuz?

Rehberlik servisinin cevabı:

Genel İngilizce eğitimlerimiz başlangıç seviyesinde iki ayda bir elementary kursumuz açılıyor. 2018 Kasım ayında yeni açılacak konuşma ağırlıklı ingilizce kursumuza kayıt kursumuza gelebilirsiniz.

38 Merve Yılmaz
21.10.2017
A1 seviyesinden başlayıp C2 seviyesine kadar İngilizce kursuna katılmak istiyorum fiyat öğrenebilir miyim?

Rehberlik servisinin cevabı:

İngilizce kurslarımızın ücreti aylık 200 TL'dir.

39 ahmet arslan
21.10.2017
merhaba sayın hocam ağız ve diş sağlığı bölümü mezunuyum. 78.23 puanla atanma şansım nedir? bilgilendirirseniz sevinirim.

Rehberlik servisinin cevabı:

Ahmet sözleşmeli atamalarda 2018 Nisana kadar atanma ihtimalin yüksek. 2014 KPSS puanıyla 2 yıllık süre içinde 378 kişilik kadro açılmış ve taban puanlar 69'da kalmıştı. 2016 KPSS puanıyla ilk yılda 209 kişilik kadro açıldı, 2018 Hazirana kadar atamalar geçen 6-7 yılın ortalamasında olursa ve sen de il ayrımı yapmazsan atanırsın. Tercih dönemlerinde kursumuza geldiğin zaman ÜCRETSİZ TERCİH REHBERLİĞİ yapıyoruz. Sinan GÜZEL KPSS Uzmanı

40 Tolga Aşılıoğlu
10.6.2017
Ben aöf Kamu yönetimi bölümüne dgs ile 2016-2017 senesinde 3. sınıftan başladım 2 yıllık elektronik mezunuyum.Seneye son sınıfta olcam ancak 5. dönemden iktisada giriş 1,devlet bütçesi ve genel muhasebe 1 derslerinden 6. dönemde de henüz belli değil ancak 9 dersten 6 tanesi kalacak gibi görünüyor.Son sınıfta kursa gitmeyi düşünüyorum ancak çalıştığım için vakitlerim biraz dar bazen vardiya bile oluyor.Sizin kurs imkanlarınız nasıldır?Her ders için kurs veriliyor mu ücretleriniz nelerdir öğrenmek istiyorum, teşekkür ederim.

Rehberlik servisinin cevabı:

Kamu Yönetiminin en çok zorlanan derslerinden kursumuz açılıyor. Çalışma şartlarınız uygun olmazda Uzaktan Eğitim olarak dersleri alabilirsiniz. ALFA Akademi olarak kendimize ait olan www.onedayaof.com sitemizden AÖF Ders özetlerimizi ve AÖF soru bankalarımızı alabilirsiniz.

41 Azize kul
10.6.2017
Merhaba KPSS tercihlerinde yardımcı olabilir misiniz nasıl üye olacağım? Teşekkürler

Rehberlik servisinin cevabı:

Kursumuza gelen herkese ücretsiz tercih rehberliği yapıyoruz. Öğrencimiz olmasanız da yardımcı oluruz.

42 Safiye saruhan yücel
10.6.2017
İyi günler ben yaklaşık 8 yıl önce ön muhasebe sertifikası aldım kursunuzdan uzun süre calisamadim ve unuttum. Şimdirs ucretiniz ne kadar öğrenmek istiyorum . bilgilerimi tazelemek istiyorum ku..Şimdiden teşekkürler ...

Rehberlik servisinin cevabı:

3 aylık Bİlgisayarlı Muhasebe eğitimi peşin 450 TL taksitli ise 160 TLx3=480 TL'dir.

43 sevgi poyraz
10.6.2017
Hocam merhaba önlisans fizyoterapi bölümünün atana puanı kaç bilgi verir misiniz

Rehberlik servisinin cevabı:

3051 nitelikli Önlisans Fizyoterapi bölümü mezunlarının 2014 puanıyla 2 yıl boyunca yapılan atamalarında (en son Haziran 2016'da) 78'e kadar düştü puanlar. Sağlıkçıların daha iyi KPSS hazırlık sürecinde olmaları ve puanlarındaki yükselmeden dolayı artık 78'e kadar düşmez puanlar. Muhtemelen ilk atamalarda 85'lerde sonraki atamalarda da 82'lerde kalır taban puanlar. 2018 KPSS için kurs düşünürseniz 2017 Temmuz sonunda başlayacak MAT. ağrılıklı ilk gruplara gelmenizi tavsiye ederim.

44 Zeynep
10.6.2017
Mrb hocam ygs puanım 307 büro yönetimi düşünüyorum kpss puanlarında atamalar kaç puandan başlıyor ya da başka ne gibi bölümler seçebilirm açıköğrrtimden

Rehberlik servisinin cevabı:

Zeynep Önlisans bölümlerin içerisinde Fizyoterapi, Odyometri, Ağız Diş Sağlığı bölümlerinden sonra ilk tavsiye ettiğimiz bölüm Büro Yönetimi. KPSS atamaları çok iyi, en azından diğer işletme, Halkla İlişkiler, Pazarlama, Maliye gibi bölümlerden daha iyi. Büro yönetimi mezunları ilk 2 atamada 83-4 puanlarla, son 2 atamada da 81-83 puanlarla atanabiliyor.

45 meryem
7.2.2016
genel not ortalamam şuan 1,91 güz dönem sonu notlarımla bitlikte .ortalamam 2.3 oluyor fakat derslerimden bazılari CD DD DC bunlardan geçermiyim..bahar döneminne ait derlerimde CD DD DC gibi notlar var ortalamdan dolay tekrar yazıyordu onlardan muaf olurmuyum

Rehberlik servisinin cevabı:

Evet hepsinden muaf olursun geçersin. Yeter ki GNO 2,00 üzerinde olsun. AÖF'te Kural şudur: GNO 2,00 veya üstünde olduğu dönemin şartlıları ve 1 önceki dönemin şartlılarından geçmiş sayılırsınız.

46 tuncel işler
7.2.2016
2015 BAHAR DONEM SONU 2ADET DD DERSLER VAR FF.YOK 2016 GUZDONEM SONU NOT.ORTALAMA 2Nin USTUNDE OLURSA BU DERSLER DEN GECERMİYİM TSK.

Rehberlik servisinin cevabı:

Evet muaf olursun/geçersin.

47 şahinder yenici
7.2.2016
Bilgisayarli muhasebe kursunuz yakin tarihde acilacak mi

Rehberlik servisinin cevabı:

Şubat sonunda başlayacak yeni grubumuz var. C.tesi 18:30-21:00 - Pazar 15:00-18:00 saatleri arasında.

48 Azra Güngör
7.2.2016
Hocam ben edebiyat 2.sinif öğrencsiyim 2016 önlisans kpssye girebilirmiyim. Ayrica malatyaya atanmam için kaç puan almam lazım??

Rehberlik servisinin cevabı:

4 yıllık bir bölümde okuyan hem de Eğitim veya FEF. Edebiyat bölümünde okuyan daha önce 2 yıllık bir önlisans bölümü bitirmemişse önlisans olarak KPSS'ye giremez. Ama Lise düzeyinden girebilirsiniz.

49 yunus atış
7.2.2016
merhaba Pegem'in sitesinde dersanenizin sınav merkezi olduğunu gördüm.21-22 kasımda pegemin KPSS denemesi yapılacak. Acaba dışardan başvuru yapabiliyormuyuz? Koşulları nelerdir?

Rehberlik servisinin cevabı:

Evet 8 yıldır işbirliği halinde çalıştığımız PEGEM yayınevinin Türkiye Geneli KPSS GY-GK, Eğitim Bilimleri, ÖABT, KPSS-A denemeleri başvuru yapabilirsiniz ama 1 deneme için başvuru almıyoruz. Tüm denemeler için müracaat edebilirsiniz.

50 mehmet kaya
7.2.2016
ben bilgisayarlı muhasebe sertifikası almak istiyorum fakat kursa katılmaya zamanım yok ücretini versem olmazmı

Rehberlik servisinin cevabı:

MEB. onaylı sertifika almak için kısa süreli bile olsa kursa dahil olmanız lazım.

51 Bahar Küçük
7.9.2015
Hocam merhaba bilgisayar programcılığı mezunu olarak atanamadım.Bu yıl tekrar üniversiteye girdim önlisans ağız ve diş sağlığı, 2016 daki kpss sınava giricem ama mezun olmamış olucam. Bölüm değiştirme hakkım var ünüversitede bölümüm iyi mi yada hangi bölümden atanma şansım var?

Rehberlik servisinin cevabı:

Bahar Ağız Diş sağlığı bölümü çok iyi Özellikle Fizik tedavi, Odyometri bölümlerini tavsiye ediyoruz. Kursumuza gelen öğrlencilerimize daha detaylı olarak ücretsiz rehberliğimiz vardır.

52 yavuz inci
7.9.2015
Hocam yorumlarınızı bekliyoruz. Birde faceden etkinlik yapacagınızı söylemiştiniz dört gözle onuda bekliyoruz

Rehberlik servisinin cevabı:

Arkadaşlar yüreklerin yandığı, şehit haberlerinin geldiği bir ortamda etkinlik yapmayı şu an doğru bulmuyoruz.

53 şengül kılınç
7.9.2015
kurs saatleri ve günleri belirlendi mi 5. ve 7. dönem derslerinden hangilerini veriyorsunuz kurs ücretleri hakkında bilgi alabilirmiyim

Rehberlik servisinin cevabı:


Bu yıl ALFA Akademi olarak "tek günde ders geçme garantisi" sloganıyla "one day AÖF" gruplarımıza kayıtlar almaya başladık. Eylül ayında her hafta sonu tanıtım derslerimiz vardır. Kurslarımız, AÖF yardımcı kaynak kitaplarımız ve AÖF rehberlik hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için One Day AÖF sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

54 AHMET ÖZULUKALE
7.9.2015
KPSS SINAVINDA AÇIKÖĞRETİM ÖNLİSANS DİPLOMASI ALANLAR ÖRGÜN ÖĞRETİM ÖNLİSANS DİPLOMASI ALAN BİRİYLE AYNI MEMURİYET KADROSUNU TERCİH EDEBİLİR Mİ

Rehberlik servisinin cevabı:

Sorunun cevabı bizim diğer AÖF rehberlik sayfamızda var. AÖF ile ilgili sorularınızı" diğer sitemizden sorunuz.
"AÖF mezunları KPSS'de eşit şartlarda mı yarışıyor?" sorusunun cevabı için One Day AÖF sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

55 ilkay yaymaz
7.9.2015
Degerli hocam, önlisans okuyacagim. Büro Yönetimi ve yonetici asistanligi, Tibbi dokumantasyon ve sekreterlik, Yasli bakimi, Acil Yardım ve afet yonetimi, bir de kültürel miras diye bir bolum var. Bu bolumlerden atamasi en iyi olan bolum hangisidir. Kac puanlarla atamalari oluyor. Arastirdim ama bulamadim. Yardiminizi bekliyorum. Tesekkur ediyorum. Sag olun, var olun degerli hocam. Saygılarımla...

Rehberlik servisinin cevabı:

Yaşlı bakımı bölümü mezunları şu an çok rahat atanıyor, eğer bu yapmayı düşünüyorsan hiç tereddüt etmeden bu bölümü tercih et. Büro yönetimi mezunlarının atamaları kötü değil ama genelde üniversiteler memur pozisyonlarına alım yapıyor. Diğer bölümler hakkında daha detaylı bilgi almak için One Day AÖF sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

56 mustafa ince
25.5.2015
mrb sinan hocam hemsirelik bölümü mezunuyum 67 aldım sıralamam 9 bnlrde acaba atanır mıyım hazırlanmam mı gerekir yine :(

Rehberlik servisinin cevabı:

Bu atamada olmayabilir. Yine de doğu ağılıklı kadroları tercih yapabilirsin.

57 büro yönetimi
25.5.2015
hocam mrb. eşim büro yönetimi ve sekreterlik mezunu puanı 84,45 bu haziran döneminde atanma ihtimali nedir sizce. özellikle ege ve marmara için

Rehberlik servisinin cevabı:

Tercih zamanında "Muş ve Bitlis üniversiteleri, İçişleri Bak.Sivas 85'lerde kalabilir ama diğer kadrolar daha yüksek puanlarla kapatır." demiştik ve öyle de oldu. İçişleri Bakanlığı Sivas kadrosu 85,78 puanda kaldı. 2012'nin 1. atamasında 71 kişilik kadro açılmıştı. 2. atamasında sizden ünivesite ağırlıklı 486 kişilik kadro açılmış ve 82,51 puanda kalmıştı taban puanlar. 2012'nin son 2 atamasında sayı azaldığı için 81,56'nın altına düşmedi taban puanlar. Önümüzdeki atamalarda kadro sayılarının önceki atamalara oranla daha fazla olması lazım ki doğu kadrolarında tekrar 82 civarında taban puanlar oluşabilsin. 2015 Haziranda yine üniversiteler son 5 yılın Haziran alımları ortalamasında talepte bulunursa 82 puanlara düşebilir ama sağlıkçılara ayrılan kadrodan dolayı size kadro sayısı fazla verilmezse doğu kadroları 83,5 civarında kalabilir.

58 altan yalcin
15.4.2015
Merhabalar benim güz donemimde tek dersim ff geldi ortlamamda 3.05 merak ettgim sey bahar donemimde yatay geçiş yapacam ama o dersi illa seneye güz doneminden mi yoksa tek ders sinavina mi giricegm lisans ogrencisym (uluslararasi iliskilerr) bilginiz icn şimdiden tesekkur ettim.

Rehberlik servisinin cevabı:

Altan tek ders sınavına mezun olabilecek durumda olanlar yani tek dersi verdiğinde hem GNO 2,00 ve üstünde olacak hhem de hiç FF dersi kalmayacak olanlar girebilir. Analadığım kadarıyla sen 4 yılllık bölümün 2. sınıfındasın. Böyle olunca da tek ders sınavına giremezsin. Seneye güz o dersi verdiğin zaman(1-4. dönemden hiç FF kalmayınca) okuldan çıkış belgesi alabilir ya da geçiş için uğraşabilirsin.

59 emre şeybeoğlu
15.4.2015
gno hesaplanması iki dönemin tüm dersleri ile mi oluyor ? TSK

Rehberlik servisinin cevabı:

GNO hesaplamasında şu ana kadar aldığın tüm dönemlerdeki derslerin notları dikkate alınır.

60 AYŞE GÜL
15.4.2015
HOCAM ÖNLİSANS SİGORTACILIK MEZUNUYUM PUANIM 85.329 GENEL SIRALAMAM 4574 TEMMUZ ALIMLARINDA YADA KASIM ALIMLARINDA ATANABİLME ŞANSIM NEDİR ???

Rehberlik servisinin cevabı:

Temmuz döneminde kadro sayıları az ya da normal gelirse pek mümkün gözükmüyor. Çok kadro açılırsa da doğu illeri olabilir. KAsım ya da 2016 Haziranda atanma şansın yüksek.

61 Deniz N
15.4.2015
Merhaba Ekpss puan hesaplama programı hazırlar mısınız?

Rehberlik servisinin cevabı:

EKPSS tercih robotumuz var ama puan hesaplamayla ilgili yeterli talep olmadığı için yapmadık.

62 Tolunay Küçükyıldız
15.4.2015
İyi günler, pmyo hazırlık kursunuza katılmak istiyorum ancak konaklama yada yurt gibi bi imkanınız varmı acaba

Rehberlik servisinin cevabı:

Konaklama ya da yurt konusunda yardımcı olmuyoruz/kendiniz ayarlıyorsunuz.

63 Alptürk Soylu
15.4.2015
Bilgisayarlı muhasebe kursunuza katılmayı düşünüyorum. Yeni smmm stajyeriyim. Büroda yapılması gereken tüm işlemleri öğretiyor musunuz?

Rehberlik servisinin cevabı:

3 aylık Bilgisayarlı Muhasebe kursu ve 1,5 aylık ileri düzey muhasebe eğitimini tamamladığınız zaman Mali Müşavirlik bürosoundaki yapılması gereken işleri yapabilirsiniz.

64 kemal arslan
15.4.2015
Hocam çok defa yazdım ama hiç birine cevap bulamadım. Allah rızası için bir cevap yazın soruma. Ben üniversite tercihinde bulunacağım fakat Şehir ve Bölge Planlama bölümü ile Harita Mühendisliği arasında kaldım. Atamalar açısından hangi bölümü tercih etmek mantıklıdır. Teşekürler.

Rehberlik servisinin cevabı:

Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu sayısı az ama mezun olduktan sonra atama sayısı iyi. KPSS'ye biraz hazırlanıpta girenlerin neredeyse tümü mühendis olarak devlete atanıyor. Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölümleri(4 bölüm) mezun sayısı Şehir ve Bölge Planlama bölümünden fazla ama atama sayısı da fazla. Bu 4 bölümden de 2014 KPSS'ye biraz hazırlanıp da kazanamayan neredeyse olmadı. KPSS P3 puanı 77 üzerinde olanların tamamına yakını atandı ki bir mühendisin KPSS'de 77 puan alması YGS'den 180 barajını geçmek gibi bir durumla eşdeğerdir. İyi bölümler seçmişsin. Kim tavsiye ettiyse Mühendisliklerin içerisinde en iyi bölümleri tavsiye etmiş.

65 levent genez
28.11.2014
hocam puanım 80.24 sıralamam 1075 3249 atanma sansım varmı sızce

Rehberlik servisinin cevabı:

LEvent merkezi atamalarda şansın çok yok, puanın son 6 yılın sınırının altında. Kurum içi alımları iyi takip edersen biryerlere atanırsın. Sadece merkezi atamalarda atanmak için beklersen açıkta da kalabilirsin.

66 seda candan
28.11.2014
Hocam merhaba.Ben Haziranda mezun olunca tercih yapabileceğim.Kamu yönetimi p3 puanım 84.56949 , m7 sıralamam 3584. Atanma şansım nedir sizce ? Haziran alımlarının daha fazla olması lazım. Teşekkürler şimdiden

Rehberlik servisinin cevabı:

Kasımda 143 civarında tercih edebileceğiniz kadroyla (sadece 4503'ten tercih edebileceğiniz 3 kişilik kadroyla) 85 civarında hatta üstünde kalabilir taban puan. Kadroların tamamına yakınını işletme-İktisat-Maliyeciler de tercih edebiliyor. Eğer Gümüşhane Üniversitesine atanırsanız farklı bir ile tayininiz normal şartlarda asla mümkün olmaz, tabi olağanüstü şartları olağanüstü kişiler bu tayini %1 de olsa gerçekleştirebiliyor. Toplamda 3.715 kişilik kadronun zaten 1.236'sı ebe-hemşire kadrosu. Doğal olarak sizin sayı da çok düştü. Önümüzdeki atama dönemlerinde İİBF alımları artacaktır ve 84-86 puanın aralığındakilerin daha farklı illere ve daha güzel kurumlara şansı artacaktır. Lisans Kamu Yönetimi bölümünden 2012 KPSS'nin ilk atamasında 468 kişilik kadro açılmış ve taban puan 85'te kalmıştı, toplamda geçen 2 yılda 2.321 kişilik kadroyu tercih ettiler ve 82,33 puana kadar düşmüştü kadrolar. 2012'de 82 puan alan kişinin genel lisans sırası ilk 50 binlerdeyken 2014 KPSS'de ilk 50.000'deki kişinin puanı 81. Bu bilgi bu atamadaki rakamları görüpte ümidini kesenler için iyi bir analiz gibi olsa da temkinli davranıp açıktan atamaları da takip etmek lazım.

67 gülçin tokgöz
3.11.2014
biliyorum çok yoğunsunuz umurım bu sefer soruma cevap verirsiniz . ortaöğretim ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI VE DALLARI puan:83 genel sıralama :29 bin branş sıralama:19 bu puanla merkezi atama gelir mi? gelmezse bu puan ile nerelere başvurabilirim? kendi bölümümden yerleşme imkanım nedir? ortaöğeretim çocuk gelişiminden ne kadar alım var? şimdiden teşekkürler

Rehberlik servisinin cevabı:

Ayrıca senin sorunu daha önce cevapladım diye hatırlıyorum. Sizden son 2 yılda 1 kişi alındı, son 4 yıldır da 5-10 kişi alındı ve puanlar 85'in altına hiç düşmedi. Her atama döneminde sizin 2017 nitelik kodundan atama sayısını kontrol etmen lazım ama kendi bölümünden kadro açılmazsa merkezi atamalarda 2001 ile genel tercihlerde asla atanman mümkün değil. Zabıt katipliğini, Aile Sosyal Pol.Bak. kurum içi alımları falan takip edebilirsin.

68 Mevlüt Özkan
3.11.2014
Hocam laborant ve veteriner sağlık mezunuyum branş sıralamam 233 atanma ihtimalim nedir

Rehberlik servisinin cevabı:

Son 2 yıl içerisinde sadece 2 atamada sizden kadro açıldı. İlk atamada 4 kişi 2. atamada 128 kişilik atama ile taban puan 81,1'e kadar düştü. Bölüm mezunu az olunca; az bir kadro ile bile taban puanlar çok düştüğü için puanınız ne olursa olsun tercih dönemlerinde kadro sayılarını iyi takip etmeniz lazım. Bölüm sıralamanıza göre tercih yapmanız lazım. Muhtemelen 82 puanın üstünde 100 kişi bile olmayabilir. Doğu illerini ve İstanbulu tercih etmeyecekler olacağı için, ayrıca daha öğrenciyken sınava girenler 2015 Hazirana kadar tercih yapamayacağı için ara atamalarla birlikte 40 kişi bile alınsa 82 puana inebilir. Atama sayısı fazlalaşırsa 80 puanın altına da inebilir. Sağlık Bakanlığının ara ataması olursa iyi takip etmek gerekiyor. Kadro sayıları açıklanınca buradan bölümün detaylı analizini -eğer sorarsanız- yayınlarız.

69 cemil gündüz
3.11.2014
Hocam önlisans muhasebe ve vergi uygulamaları mezunuyum puanim 81.51 alan sıram 812 sizce kaçıncı atamada giderim şimdiden teşekkürler.

Rehberlik servisinin cevabı:

2010 KPSS puanıyla 2137 kişilik tercih kadrosu ile 82,9 puanda, 2012 KPSS puanıyla 1.804 kişilik tercih kadrosuyla 82 puanda kaldı atamalar. Tabi atamaların çoğu ortak nitelik isteyen (bilgisayar, işletme, halkla ilişkiler, pazarlama gibi) bölümlerin tercih ettiği kadrolar olunca artık tek 3173 isteyen pozisyonların toplam sayı önem kazanıyor. Kasımdaki atamalarda yine 500 civarında kadro açılırsa taban 85 puanda kalır. Son atamalarda 83'lerde yine taban puan oluşur. Tek nitelikli kadroları iyi takip etmek gerekiyor.

70 kürşat turun
1.11.2014
Hocam meraba... Ben endistüri meslek lisesi mezunuyum makine bölümü kpssden 63 puan aldım sizce atanma şansım varmı cevap verirseniz cok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Rehberlik servisinin cevabı:

Kürşat mümkün değil bu puanla atanman. işkur üzerinden mülakatlı alımlarda bazı KİT'ler taban 60 puan siteyebiliyor, oraları takip et.

71 tugna turkan
1.11.2014
Hocam meraba inşallah sorunu cevaplarsnz ondokuz mayis üniversitesinde fizik tedavi teknikerliği okuyorummm bu yıl mezun olucammm önlisans KPSS puanim 76.73 branş siralamam 277 atanma ihtimalim var mi

Rehberlik servisinin cevabı:

Fizik Tedavi, Fizyoterapi (3051) bölümlerinden 2010 KPSS puanıyla yapılan atamalarından 89 kişilik atamayla 67'ye kadar düştü taban puanlar. 2012 KPSS puanıyla ise 243 kişilik atamayla 73,3'te kaldı taban puan. Bölüm mezunlarının artması/sınava hazırlık yapanların fazlalaşmasından dolayı puanlar artmış. ALan bazındaki sıralamaların netleşmesinden sonra daha net yorum yapmakla birlikte tahminimizce Kasımda 70 civarında kişi alınırsa yine 80 puanda hatta altında bile taban puan oluşur. Son atamalara kadar yine 250 civarında kadro açılırsa 75 puanlar gözükebilir. Sağlık Bakanlığının eğer açılırsa ara atamalarını da iyi takip etmeniz lazım. Özellikle 2015 KAsımda 76 puanlılar kadroları iyi takip etmeli. Kasımda kadro sayıları açıklanınca ve 2 bölümün içerisindeki toplam sıralamalar açıklanınca tekrar buradan bölümünüzün analizi yapacağız.

72 gülçin tokgöz
28.10.2014
biliyorum çok yoğunsunuz umurım bu sefer soruma cevap verirsiniz . ortaöğretim ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI VE DALLARI puan:83 genel sıralama :29 bin branş sıralama:19 bu puanla merkezi atama gelir mi? gelmezse bu puan ile nerelere başvurabilirim? kendi bölümümden yerleşme imkanım nedir? ortaöğeretim çocuk gelişiminden ne kadar alım var? şimdiden teşekkürler

Rehberlik servisinin cevabı:

Lİse çocuk gelişimlerini iyi takip ediyorum ama merkezi atamalarda kadro sayısı yok denecek kadar az. tüm atama dönemlerinde sadece sizden kadro olursa iyi takip etmek gerekiyor . Ama genel tercihlerden yani 2001'den düz memurluk mümkün değil. Bu puanla kurum içi atamaları da takip edebilirsin. Mülakat sıralamaları için yeterli puanın.

73 melikesaglam
28.10.2014
merhaba hocam önlisans muhasebe mezunuyum kpssp93=85,501 başari siralamam=4395 alanimdaki siralamam 73 kasimda gidebilir miyim nereleri yazmaliyim yardimci olur musunuz

Rehberlik servisinin cevabı:

2010 KPSS puanıyla 2137 kişilik tercih kadrosu ile 82,9 puanda, 2012 KPSS puanıyla 1.804 kişilik tercih kadrosuyla 82 puanda kaldı atamalar. Tabi atamaların çoğu ortak nitelik isteyen (bilgisayar, işletme, halkla ilişkiler, pazarlama gibi) bölümlerin tercih ettiği kadrolar olunca artık tek 3173 isteyen pozisyonların toplam sayı önem kazanıyor. Kasımdaki atamalarda yine 500 civarında kadro açılırsa taban 85 puanda kalır. Son atamalarda 83'lerde yine taban puan oluşur. Tek nitelikli kadroları iyi takip etmek gerekiyor.

74 kayahan celenk
28.10.2014
Sayin hocam ben bilgisayar programciligi ve teknolojisi bolumu mezunuyum siz diyorsunuz sizin bolumden 81.puan altina inmez gecen sene 2500 kisi almislar ben 898. Kisim simdi 2500 kisi alirsa ben giremem mi bu nasil celiski bir bilgi sizin icin siralama onemli deil mi niye yanlis bilgi verip milletin moralini bozuyorsunuz

Rehberlik servisinin cevabı:

Ama 3249'ların tercih ettiği kadroların çoğunu benzer nitelikteki diğer bölümler de tercih ediyor. Yani işletme-Muhasebe-maliyeler de 2.500 kişilik kadroyu tercih ediyor.

 
 
Bu sayfa 71.704 defa ziyaret edildi. ana sayfa
 
  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Özel ALFA AKADEMİ KURSLARI

Demetevler 401.cadde (eski 9.cad.) No:11/1-2 Yenimahalle / Ankara
Hastane Metro Durağı yanı | Vatan Caddesi üzeri
Mail: alfaakademi@hotmail.com  Tel: 0312 346 40 30  |  0312 336 12 13
 
Sınav merkezi olduğumuz yayınevi
Pegem
Eğitim merkezi olduğumuz markalarLogo Zirve programları
Alfa Bilgisayar Tek.Yay.Ltd. Şti.© 1997 Her hakkı saklıdır.
Yenimahalle, Keçiören ve Etimesgut ilçesine en yakın KPSS, DGS ve Eğitim Bilimleri kurs merkezi.